Wydawnictwo

besides edycja specjalna

BESIDES – EVERYTHING IS

Po dwóch latach od wydania debiutanckiego „We Were So Wrong” zespół Besides powraca z nowym albumem „Everything Is”. Płyta zawiera osiem instrumentalnych kompozycji, które po raz kolejny pozwolą udać się w emocjonalną podróż, uwolnić wyobraźnie i odpłynąć gdzieś „poza”.

Album powstał pod czujnym okiem producenta Macieja Karbowskiego – kompozytora i muzyka znanego dobrze z zespołów Tides From Nebula oraz Moonglass. Materiał zrealizowano w studio Radioaktywni, a za nagrania, miks i mastering odpowiada Adam Celiński oraz Janusz Bińkowski. Graficzną stroną wydawnictwa zaopiekowała się, po raz kolejny, graficzka i malarka Danuta Kazimierczak – prywatnie żona jednego z członków zespołu.

 

 

cover NOCNY KOCHANEK – HEWI METAL

Nocny Kochanek – jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który muzykę, a przede wszystkim towarzyszące jej teksty tworzy z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku zazwyczaj kojarzonego z heavy metalem. Zespół tworzą muzycy grupy Night Mistress. W roku 2012 NM nagrali utwór do animowanego filmu dla dorosłych „Zemsta Faraona”. Jest on zatytułowany „Minerał Fiutta” i zdecydowanie jest to kompozycja z przymrużeniem oka. Powstanie Minerału zapoczątkowało istnienie Nocnego Kochanka. Muzykę NK należy określić mianem tradycyjnego heavy metalu typowego dla takich zespołów jak: Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath, czy Saxon. Nawę zespołu Nocny Kochanek zawdzięcza Bartoszowi Walaszkowi – reżyserowi „Zemsty Faraona”, a także popularnej kreskówki „Kapitan Bomba”, w której wielokrotnie można było usłyszeć muzykę Night Mistress. W jednym z odcinków zespół wystąpił pod szyldem Nocny Kochanek, będącym prześmiewczym tłumaczeniem nazwy Night Mistress.

„Hewi Metal” to album zespołu Nocny Kochanek będącego alter ego grupy Night Mistress. Muzyka na płycie to klasyczny i melodyjny heavy metal ze współczesnym brzmieniem podany z nutką power metalu. Teksty napisane są z dużym przymrużeniem oka. Okładkę płyty zaprojektował znany rysownik komiksów Robert Adler – twórca m.in. serii kultowych „48 stron”.

 

materia MATERIA – WE ARE MATERIA

Zespół Materia został założony w 2007 roku przez czwórkę przyjaciół pochodzących ze Szczecinka. Dzięki charakterystycznemu stylowi muzycznemu artyści szybko zyskali uznanie wśród krytyków oraz opinię jednego z najlepszych polskich zespołów metalowych. W swoim dorobku mają już kilkaset koncertów w Polsce jak i zagranicą m.in. w tak egzotycznych zakątkach jak Egipt. W tym roku reprezentowali Polskę na jednym z największych festiwali metalowych na świecie – Wacken w Niemczech.
„We Are Materia” to czwarta płyta studyjna w dorobku Materii, wydana samodzielnie przy współpracy z Hand2Band oraz SAPiK-iem. Nagrania powstały w prywatnym studiu Materii, natomiast produkcją krążka, tak jak w przypadku poprzedniej płyty zespołu, zajął się Waldemar Jędruszak.
„We Ara Materia” to dziesięć premierowych utworów, które do tej pory nie pojawiły się na wcześniejszych wydawnictwach zespołu ze Szczecinka. To album bardziej sterylny brzmieniowo w stosunku do swojego poprzednika „Case of Noise”. Pomimo utrzymania się zespołu w podobnej stylistyce ostateczny wydźwięk jest potężniejszy i szerszy. Płyta jest bardziej dojrzała i dopracowana w każdym calu.